Boats English   Tekneler Türkçe
GULET Tekneleri

Bodrum Gökova Bodrum

Bu Rota Hem Kabin Kiralamada hemde Tekne Kiralmasında Kullanılır.

Mavi Yolculuk Süresi:
8 Gün 7 Gece
Başlangıç Limanı:
Bodrum
Bitiş Limanı:
Bodrum
Rota Haritası:

Bodrum Gokova Bodrum Rota Haritası

BODRUM  GÖKOVA KÖRFEZİ  BODRUM

1. Gün: Bodrum
Saat 15:30 dan itibaren konuklarımız karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştirilir. Tur ve tekne hakkında verilen brifingin ardından, teknede servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme limanda yapılır. Arzu eden Konuklarımız Bodrum’u ve Bodrum Kalesi'ni gezebilirler.

2. Gün: Bodrum, Alakışla bükü ve Çökertme
Sabah Konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken Kaptanımız liman çıkış işlemlerini tamamlar ve kahvaltıdan sonra Rehberimiz ve Kaptanımız tarafından.

Konuklarımız yat mürettebatı ile tanıştırılır, turla ilgili bilgiler aktarılır ve harita üzerinde gidilecek yerler hakkında kısa bilgiler verilir.

Kahvaltı ve bilgi toplantısından sonra Alakışla büküne hareket. Arzu edilirse Alakışla bükündeki eski Bizans köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3. Gün: Çökertme veİngiliz limanı
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla koyuna hareket. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz limanında.

Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir.

4. Gün: İngiliz limanı, Sedir adası ve Karacasöğüt
Kahvaltıdan sonra Sedir adasına hareket. Burada Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai ören yeri bulunmaktadır. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı denir. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasaktır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmıştır..Sedir Adası’na giriş ücretlidir.

Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan Marmaris’e gezi düzenlenebilir. Marmaris yolu 20 dakika sürer.

5. Gün: Karacasöğüt ve Löngöz koyu
Kahvaltıdan sonra Ballısu koyu. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6. Gün: Löngöz koyu ve Orak adası
Kahvaltıdan önce Kargılı koyuna hareket. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak adasına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.

7.Gün: Orak adası, Papuç burnu ve Bodrum
Kahvaltıdan sonra Papuç burnuna hareket. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten koyu. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum limanına giriş. Geceleme Bodrum limanında yapılır.

8.Gün: Bodrum liman
Kahvaltıdan sonra en geç saat 10:30 da yattan güzel anılarla ayrılış.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Seyir güzergahı ve koy isimleri yalnızca genel bir bilgi olarak verilmiştir. Hava ve demirleme yapılacak koy ve limanların koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir, bu konuda karar yetkisi tamamıyla tekne kaptanına aittir.

Sayfa Etiketleri: Bodrum Kalesi, Alakışla, Çökertme, İngiliz Limanı, Karacasöğüt, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Longöz, Orak Adası, Gökova Körfezi, Mavi Yolculuk, Mavi Tur, Kabin Kiralama, Yunan Adaları, Gulet, Gulet Kiralama, Kabin Kiralama

© 2024 Gulet Charter. Tüm Hakları Saklıdır.