Boats English   Tekneler Türkçe
GULET Tekneleri

Marmaris Bodrum Marmaris

Sadece Özel Tekne Kiralama Mavi Yolculuk Rotası

Mavi Yolculuk Süresi:
15 Days 14 Nights
Başlangıç Limanı:
Marmaris
Bitiş Limanı:
Marmaris
Rota Haritası:

Marmaris Bodrum Marmaris Rota Haritası

Marmaris Bodrum Marmaris Mavi Yolculuk 

1. Gün: Marmaris
Marmaris'e varış ve Marmaris yat limanına transfer.  Hemen yanı başınızdaki Barlar sokağı gece gezilebilir. Teknede akşam yemeği ve geceleme. İLK GÜN TEKNEDE SERVİS Akşam yemeği ile başlar.

2. Gün: Arap Adası ve Bozukkale
Kahvaltıdan sonra verilecek olan brifingin ardından tekne limandan ayrılıp ve Arap adasına doğru seyre koyulur. Öğlen yemeği burada verilir. Yüzme molasında sonra Bozukkale'ye hareket edilir. Bozukkale tarihte Loryma olarak geçer, akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

3. Gün: Palamutbükü ve Knidos
Kahvaltıdan sonra Palamutbüküne hareket. Palamutbükü tertemiz denizi, küçük pansiyonları ve resoranları ile eşsiz bir tatil kasabasıdır. İsterseniz yüzme sonrası bu şirin kasabayı gezebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra bugünkü son durağımız olan Knidos antik şehrine seyir yapıyoruz. Knidos antik bir Karya ve Dor şehridir. Bilim, tıp, mimarlık ev sanatta oldukça ileri bir kent olan Knidos’un en güzel noktası Afrodit Tapınağı dır. Akşam yemeği ve gecelemeyi yapacağımız bu koyda antik şehri gezmek için bolca vaktiniz olacak.

4. Gün: Bodrum
Kahvaltıdan sonra Bodrum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra sonra Bodrum limanına giriş. Ege’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum gerek hareketli gece hayatı gerekse tarihi yerleri ile anılmaktadır. Bodrum'un antik çağdaki adı Halikarnassos'dur. Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausoleum Halikarnassos şehrinde inşa edilmiştir.Akşam yemeği ve geceleme Bodrum limanındadır.

5. Gün: Kara Ada ve Orak Adası
Kahvaltıdan sonra Kara ada’ya hareket. Öğle yemeği ve yüzme molası Bodrum yakınındaki bu güzel adada veriliyor. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak Adası’na gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.

6. Gün: Çökertme
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Çökertme koyuna hareket. Çökertme ’de öğle yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme Çökertme koyunda.

7. Gün: İngiliz Limanı ve Lögöz Koyu
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip İngiliz Limanı’na hareket ve yüzme molası. Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir. Öğle yemeği sonrası Löngöz limanına hareket. Akşam yemeği ve geceleme Löngöz limanında.

8. Gün: Tuzla Koyu ve Yedi Adalar
Kahvaltıdan önce İngiliz Limanı’ndan ayrılarak Tuzla Koyu’na hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğine kadar yüzme molası veriliyor. Yemek sonrasında seyrimiz 7 Adalar’a. Burada isterseniz çam ormanları arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme 7 Adalar’da.

9.Gün: Mersincik Koyu ve İnce Burun
Kahvaltıdan sonra Mersincik Koyu’na hareket edilir. Yüzme molası ve öğle yemeği bu güzel koyda varılır. Öğleden sonra İnceburun civarına seyir yapılır. Akşam yemeği ve geceleme İnceburun'da yapılır.

10.Gün: Datça Aktur ve Bencik Koyu
Kahvaltıdan sonra Aktur'a doğru hareket edilir. Aktur Hisarönü körfezinin kuzeyinde yeralır. Daha sonra Bencik Koyuna hareket edilir. Geceleme ve akşam yemeği bu koyda.

11.Gün: Orhaniye ve Selimiye Koyları
Bugün Hisarönü körfezinin derinliklerinde buluna Selimiye veya Orhaniye’nin eşsiz güzellikteki koyları ziyaret ediliyor. Burada isteyen yolcularımız ekstra jeep safari turuna katılabilirler.

12.Gün: Bozburun
Kahvaltıdan sonra Dirsek büküne hareket. Daha sonraki durağımız Bozburun koyu Bozburun ülkemizde ahşap teken yapımının yapıldığı birkaç yerden biridir. Geceleme Bozburun ya da yakın bir koyda yapılır.

13.Gün: Bozukkale
Kahvaltıdan sonra Bozukkale'ye hareket edilir. Bozukkale tarihte Loryma olarak geçer, akşam yemeğine kadar geçen sürede Bozukkale’nin tertemiz sularında yüzmek ve kıyıdaki antik şehri keşfetmek için bolca vaktiniz olacak.Akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

14.Gün: Kadırga koyu ve Marmaris
Kahvaltıdan sonra Kadırgaya veya uygunluğa göre Kumlubüke geçiş , öğlen yemeğinden sonra Cennet Adası’nda yüzme molası . Öğleden sonra  Marmaris Limanına giriş , geceleme ve akşam yemeği Marmaris limanında. Son gecenizi  Marmaris çarşısını gezerek ve hareketli gece  hayatında eğlenerek değerlendirebilirsiniz.

15.Gün: Marmaris
Kahvaltı sonrasında bir sonraki mavi yolculuk tatilinizde görüşmek üzere kaptan ve mürettebatla vedalaşarak tekneden ayrılış.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Seyir güzergahı ve koy isimleri yalnızca genel bir bilgi olarak verilmiştir. Hava ve demirleme yapılacak koy ve limanların koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir, bu konuda karar yetkisi tamamıyla tekne kaptanına aittir.

Sayfa Etiketleri: Marmaris, Arap Adası, Bozukkale, Palamutbükü, Knidos, Bodrum, Kara Ada, Orak Adası, Çökertme, İngiliz Limanı, Lögöz Koyu, Tuzla Koyu, Yedi Adalar, Mersincik Koyu, İnce Burun, Datça Aktur, Bencik Koyu, Orhaniye, Selimiye Koyları, Bozburun, Bozukkale, Kadırga koyu, Mavi Yolculuk, Mavi Tur, Kabin Kiralama, Yunan Adaları, Gulet, Gulet Kiralama, Kabin Kiralama

© 2024 Gulet Charter. Tüm Hakları Saklıdır.